Якість плодів французьких сортів абрикоса на Закарпатті краща, ніж у Франції

 Якість плодів французьких сортів абрикоса на Закарпатті краща, ніж у Франції

У фермерському господарстві «Фрутмікс» з Закарпаття садівник Микола Петрунь вирощує французькі сорти абрикоса, які завдяки особливостям місцевого клімату мають надзвичайно високу врожайність і високі якісні характеристики плодів. Днями фермерське господарство «Фрутмікс» відвідала співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Катерина Конєва, аби дізнатися секрети успішного вирощування кісточкових культур.

Фермерське господарство «Фрутмікс» було створене 2015 року в селі Часлівці Ужгородського району Закарпатської області. На площі 5 гектарів тут вирощуються 4 французькі сорти абрикоса, 5 американських сортів персика, а також сливи та черешні.

Кожного року власник Микола Петрунь практикує в саду самозбір фруктів, коли усі бажаючі мають можливість приїхати, погуляти, зібрати достиглі плоди, а на виході з саду – заплатити за зібраний урожай.

– Цьогоріч увесь урожай абрикосу розкупили за 5 днів. Але навіть якби я мав і 100 гектарів саду, то за два тижні без проблем би продав усі плоди, – жартома розповідає Микола Петрунь. – Цьогоріч в нас перший сезон, коли розпочалося повне плодоношення саду. Минулого року було набагато менше людей, а зараз мої абрикоси настільки популярні, що їх миттю розбирають. До нас у сад приїздять усі бажаючі, також даю частину врожаю на потреби військових і волонтерів.

Микола Петрунь, окрім саду «Фрутмікс», має ще й розсадник фруктових культур, де, зокрема, розмножує й абрикос, саджанці яких завіз з Франції.

– Ми мали надлишок саджанців, тому я експериментував з ними в своєму саду. І дійшов висновку, що на Закарпатті найкраще вирощувати сорт Бержеваль. Мій сад одного разу відвідували французькі садівники, які вирощують цей сорт абрикосу. Вони були вражені плодами, вирощеними тут! Казали, що абрикоси Бержеваль у Франції не мають таких властивостей, аромату та смаку, як на Закарпатті. Тут фрукти набагато соковитіші завдяки особливостям місцевого клімату – горам, повітрю та воді, – розповідає садівник.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Презентуємо новий випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *