«Не треба боятися самозбору врожаю, потрібно привчати до нього людей»

 «Не треба боятися самозбору врожаю, потрібно привчати до нього людей»

Микола Петрунь та засновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Катерина Конєва

Микола ПЕТРУНЬ, засновник фермерського господарства «Фрутмікс»

Якщо запитати засновника фермерського господарства «Фрутмікс» Миколу ПЕТРУНЯ, в чому секрет його успіхів у садівництві, він жартома відповість: «Спочатку треба навчитися співати, пропрацювати 30 років у музиці, а тоді садити сад». Але, як кажуть, у кожному жарті є лише доля жарту. В Миколи Петруня справді музична освіта, тому на початку садівничої кар’єри йому доводилося всім доводити, що виростити успішний сад зможе і музикант. Що ж із цього вийшло?..

З МУЗИКИ – У ФРУКТОВИЙ САД

Історія підприємства «Фрутмікс », що знаходиться у селі Часлівці Ужгородського району Закарпатської області, розпочалася з розташованого поруч фермерського господарства «Надія сад», яке вирощує саджанці фруктових дерев – персика, абрикоса, черешні та сливи.

– 2012 року ми заснували плодорозсадник, завезли з Італії садивний матеріал та висадили маточно-живцевий сад і маточник вегетативно розмножуваних підщеп. Потім, у міру того, як з’явився надлишок саджанців, я вирішив заснувати фермерське господарство «Фрутмікс», яке, власне, вирощує плоди. Воно планувалося як продовження плодорозсадника, але вийшло так, що замовлень на саджанці дерев кісточкової групи, зокрема абрикоса та персика, було небагато, тому ми висадили їх у саду. І так з 2015 року працює ФГ «Фрутмікс», де ми вирощуємо плоди черешні, абрикоси, сливи та персика, – розповідає Микола Петрунь. Наразі площа господарства сягає 5 гектарів: на 3-х з них росте абрикос, а на 2-х – персик, черешня та слива.

ЧОМУ САМЕ АБРИКОС?

Микола Петрунь зазначає, що обрав абрикоси не випадково:

– Закарпаття – це край любителів абрикосів. Багато хто дивується, що скрізь в Україні це не дуже популярні плоди, а в нас усі хочуть абрикоси. Свого часу мене познайомили з професійним агрономом Олександром Сиротенко, який мені багато чого розповів, і я все-таки вирішив вирощувати кісточкову групу, незважаючи на те, що це було ризиковано. Адже кожна з культур має свої особливості догляду. Спочатку з мене всі сміялися, мовляв, у мене нічого не вийде, адже садівництво – це складно. Але коли я розібрався, то зрозумів, що нічого складного в цьому немає. Головне – своєчасно та за технологією забезпечувати догляд дерев. У результаті я пішов на ризик, але він був виправданий.

У саду ФГ «Фрутмікс» вирощуються сорти абрикоса французької селекції: ранній Спрінг Блаш, Бержеваль і Фріссон. Дізнався про них садівник 2015 року під час поїздки у Словаччину.

– Тоді я про них взагалі нічого не знав, але подумав: чому б не висадити їх у своєму саду? Я посадив і задоволений результатом, особливо сортом Бержеваль: він транспортабельний, ароматний і навіть коли плід падає на землю, то залишається неушкодженим. Словом, дуже хороший сорт, – каже керівник господарства.

Микола Петрунь розповідає, що одного разу сад ФГ «Фрутмікс» відвідали французькі садівники, які вирощують Бержеваль. Вони були вражені плодами, вирощеними на Закарпатті, та казали, що абрикоси цього сорту у Франції не мають таких властивостей, аромату та смаку, як на Закарпатті.

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Садівництво та Овочівництво. Технології та інновації» № 3 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *