2022-го року Україна скоротила імпорт плодів і горіхів

 2022-го року Україна скоротила імпорт плодів і горіхів

У 2022 році найбільша за величиною частка у структурі закордонних поставок сільгосппродукції в Україну (10,5%) припала на продукцію групи «Плоди та горіхи». Це переважно цитрусові, банани й інші екзотичні плоди, зокрема авокадо, ананас, хурма, ківі, а також виноград і кісточкові фрукти, зазначив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.

За даними Державної митної служби України, у 2022 році обсяги імпорту плодів та горіхів становили 663 млн дол. США. Це на 21 % менше показника 2021 року у 835 млн дол. США, поінформував науковець.

Читайте також: Вийшов друком новий випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»

За його словами, основним постачальником продукції цієї групи до України щонайменше останні 5 років залишається Туреччина, з якої минулого року завезено 220 тис. т фруктів. Торік частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів склала близько третини – 30,7 %, зазначив експерт.

Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі  – 13,4 %. Значно менші обсяги поставок з Греції (6,3 %), Колумбії (5,0 %), Іспанії (4,7%), Коста-Ріки (4,6 %) та Єгипту (4,3 %).

Сукупно ці сім країн сформували 2022 року 69 % вартості імпорту продукції цієї групи до України.

– Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в нашій країні традиційно користуються цитрусові і банани, які у 2022 році сформували 60 % вартості її імпорту. Минулого року по всіх товарних позиціях, за винятком кавунів і динь, фіксувалось зниження закордонних закупівель у грошовому виразі, – підсумував Богдан Духницький.

Читайте також: Через війну площі виноградників зменшилися на третину

Україна відновила експорт яблук до Малайзії

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *