Італійський досвід вирощування й переробки фундука перейняли українці

 Італійський досвід вирощування й переробки фундука перейняли українці

Українські горіхівники відвідали Італію на запрошення місцевої асоціації Ascopiemonte s.c. Програма візиту української делегації, до складу якої увійшли керівники найбільших фундукових садів України, була дуже насичена. Учасники відвідали 4 заводи, на яких перероблюють фундук, а також сади із штамбовими та кущовими формами вирощування фундука.

Асоціація Ascopiemonte s.c. була заснована 1997 року та об’єднала виробників фундука. Нині до асоціації входить 586 фермерів, котрі вирощують фундук на площі 3448 гектарів.

У структурі італійської асоціації створений кооператив зі збору, зберігання, переробки і продажу об’єднаних партій фундука та продуктів переробки. Адже основа виробничих відносин між італійськими фермерами – кооперація. Тепер фермери мають змогу реалізовувати фундукові партії за високою ціною та забезпечувати якісні й системні поставки покупцям упродовж всього року.  Кожен фермер вигідно збуває свою продукцію, а його виробничі відносини з фабриками-покупцями фундука, пекарнями, великими компаніями тощо, тривають регулярно.

Президент асоціації Ascopiemonte s.c. П’єр Паоло поділився з українськими фермерами своїм 30-річним досвідом роботи, технологіями переробки та зберігання фундука, нюансами встановлення кооперативних відносин.

Фермери, котрі входять до складу асоціації Ascopiemonte s.c., мають можливість перероблювати фундук у власних мініцехах та в подальшому самостійно його реалізовувати. Частину врожаю, яку італійські фермери не можуть самостійно переробити та продати, вони передають в асоціацію Ascopiemonte s.c. для подальшої переробки.

Нині в Італії практично немає вільних площ для створення нових фундукових садів.  Перспективним же там є фундук, щеплений на ведмежому горіху.

Про поїздку до Італії повідомив Геннадій Юдін на особистій сторінці у Facebook.

Читайте також:
Чому горіхи не плодоносять?
Морозостійкі волоські горіхи від розсадника «Імпак»

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *