Ким замінять польські садівники українських працівників?

 Ким замінять польські садівники українських працівників?

Українських чоловіків, які не приїдуть на збирання суниці садової та фруктів можуть замінити працівники з Середньої Азії, насамперед Казахстану й Узбекистану. Про це повідомляє Rzeczpospolita.

Видання зазначає, що наприкінці квітня в Польщі було зареєстровано майже мільйон іноземних працівників.

– Майже три чверті з них – українці, з них 132 тисячі біженців, які почали з нами працювати. Однак це переважно жінки, і їм важко заповнити пробіл у близько 100 тисяч українських чоловіків, які пішли воювати, – йдеться у повідомленні.

Прогнозують, що сотні тисяч українських сезонних працівників не приїдуть до Польщі. Дефіцит працівників, який вже вдарив по виробниках спаржі, відчують виробники суниці, фруктів та будівельні компанії.

Януш Пєхоцінський, колишній міністр економіки, а нині президент Польсько-Азіатської торгово-промислової палати, пропонує ідею вирішення цієї проблеми: хороших, дисциплінованих працівників, зокрема таких дефіцитних спеціалістів, як зварювальники, водії та будівельники, можна знайти в пострадянських республіках Середньої Азії, переважно в Узбекистані та Казахстані. Економічні санкції, запроваджені проти Росії, зробили тисячі узбеків, казахів та вірмен, які працюють там, безробітними.

Читайте також: ФГ «Гадз»: експорт і власна переробка – можливість пережити кризу яблучного сектору

ФГ «Гаука» висаджує суперінтенсивний сад

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *