На Хмельниччині запустили лінію виробництва натуральних яблучних соків

 На Хмельниччині запустили лінію виробництва натуральних яблучних соків

Восени цього року у ФГ “Власник”, що на Хмельниччині, запустили лінію виробництва натуральних соків. Про роботу нової лінії та про особливості виготовлення натуральних соків журналу “Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації” розповів Олександр КОСЮК, заступник голови фермерського господарства.

У ФГ “Власник” вирощують 25 га яблук. Частину яблук зберігають у холодильниках при температурі 0 градусів, частину ж продукції спрямовують на виготовлення натуральних соків.

Цього року в фермерському господарстві купили обладнання компанії VORAN. Весною протестували його, а вже восени почали виготовляти сік.

– Лінія з виробництва соку повністю автоматизована. Яблука в контейнерах доставляємо до обладнання. Висипаємо їх, слідкуючи, щоб на лінію не потрапили гнилі плоди. Далі на обладнанні плоди миємо, тоді вони подрібнюються і потрапляють у прес. Після цього сік подається в один із чанів. Після наповнення одного із них його подають на пастеризитор, де його пастеризують при температурі +82 градуси. Завдяки такій температурі сік не кип’ятиться, всі вітаміни в ньому зберігаються, а шкідливі елементи знищуються. Після пастеризації сік переміщається на автоматизований розлив зі зважуванням заданої ваги. Сік розливаємо у 2 види тари: пакети, які поміщаються в картонні коробки та упаковки супер пауч. Розливаємо сік у ємності об’ємом 3 і 5 л, – розповідає Олександр Косюк.

Готовий сік можна зберігати до 9 місяців у герметичних упаковках. Зі збутом продукції проблем немає. Купують в основному знайомі, хто вже куштував продукцію фермерського господарства.

– Минулого місяця розлили 2 тонни, і вони вже закінчуються. Люди купують цей сік для себе, для своїх дітей, адже він корисний, без шкідливих домішок. Не те що концентрована продукція, яку можна придбати в супермаркетах, – ділиться пан Олександр.

Нині у ФГ “Власник” працюють над юридичним оформленням власної торгової марки. Процес довгий і важкий, як зазначає Олександр Косюк. Тому поки власники фермерського господарства можуть експериментувати та вдосконалювати наявну рецептуру.

Читайте також:
Особливості вирощування яблуні в умовах змін клімату
Зимостійкість черешні залежно від типу вегетативної підщепи

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *