На Одещині відбулася спільна практична українсько-французька конференція для горіхівників

 На Одещині відбулася спільна практична українсько-французька конференція для горіхівників

Спільна українсько-французька практична конференція для горіхівників відбулася 30 липня в Ізмаїльському районі Одеської області на базі найпівденнішого горіхового саду України, що належить компанії «ВОЛ-НАТ». Організатором зустрічі виступила Українська горіхова асоціація спільно з Інститутом садівництва Національної академії аграрних наук України та проєктом ІТС (International Trade Centre) в Україні.

Створена в 2008 році ВГО, «Українська горіхова асоціація» є професійним галузевим об’єднанням, що об’єднує 136 дійсних членів  асоціації (станом на 01.02.2020 р.) та більше 2000 асоційованих членів з 24 областей України. Разом вони представляють розсадники для вирощування саджанців горіхоплідних культур, промислові сади, компанії з переробки горіхів і експортерів. Інформаційним партнером заходу виступила медіагрупа «Технології та Інновації» та журнал «Горішник».

Відкрив пленарну частину конференції та виступив з вітальним словом президент Української горіхової асоціацією Геннадій ЮДІН:

Кілька місяців тому ми з керівником компанії «ВОЛ-НАТ» Андрієм Гуком запланували організувати спільну українсько-французьку конференцію безпосередньо в саду. Проведені переговори з власником відомої компанії LINARD FRANCE Себастьяном Лінардом завершилися успішно. І от сьогодні ми всі тут. Тож бажаю усім плідної праці, адже нас чекає надзвичайно багато цікавого та корисного!

Про стан горіхівництва в Україні і державну підтримку на 2021 рік розповів старший науковий співробітник Інституту садівництва НААНУ Віктор Костенко, який у кінці свого виступу в урочисто вручив одну з вищих українських нагород в садівництві – золотий знак – відомому фахівцю з Франції Себастьяну Лінарду.

Окрім цього, за підсумками Всеукраїнського конкурсу на кращий горіх України 2020 року, який з минулого року щорічно проводять Українська горіхова асоціація спільно з Інститутом садівництва НААНУ та Національним університетом біоресурсів і природокористування України НУБіП, Віктор Костенко вручив Диплом переможця конкурсу в номінації «За практичну селекцію в отриманні нових перспективних сортів горіха волоського. Відкриття 2020 року» автору сорту волоського горіха «Подільський бокоплодний» Володимиру Меженському.

Аналіз і тенденції розвитку горіхів волоських у світі докладно висвітлила у своєму виступі національний менеджер Проєкту ІТС (International Trade Centre) в Україні Олена Коломойцева. Підкреслюючи важливість розширення лінійки експортних продажів сортового волоського горіха, Олена Коломойцева, в рамках спільної співпраці з Українською горіховою асоціацією, нагородила Андрія Гука і його колектив ТОВ «ВОЛ-НАТ» почесними дипломами.

Окремою, важливою темою для садівників був виступ Президента асоціації «Земельний союз України» Андрія Кошиля про проблемні земельні питання та їх рішення в умовах відкриття ринку землі.

Під час конференції учасники заходу, а це 70 садівників, які спеціалізуються на вирощуванні горіхоплідних культур, побачили перший в Україні сад сортового волоського горіха компанії «ВОЛ-НАТ».

Перед учасниками виступив з доповіддю Себастьян Лінард, професійний горіхівник у третьому поколінні, власник відомої компанії LINARD FRANCE, яка має досвід вирощування горіхових садів із 1955 року. Саме він, починаючи з посадки даного горіхового саду, технологічно його супроводжує до досягнення повного плодоношення.

Горіховий сад ТОВ «ВОЛ-НАТ» має загальну площу 91 гектар. У саду 17743 дерева (3596 дерев сорту Lara і 14147 дерев сорту Fernor), які в основному масиві були посаджені в 2015 році і вступили в початковий період товарного плодоношення з 2019 року.

Читайте також: «Ягідництво і переробка: технології та інновації» V Міжнародна науково-практична конференція для представників ягідної та переробної галузей відбудеться 9-10 грудня 2021 року (м. Ірпінь, Київська обл., «Конференц-Хол ІРПІНЬ»)

Загальний стан цього саду, його розвиток, наростання продуктивності свідчать про достатній та ефективний рівень його технологічного забезпечення, в виборі самої системи догляду за садом в умовах посушливого клімату півдні України.

Весь комплекс проведених технологічних заходів є підставою для отримання вже в цьому році валового збору горіхів у межах 200 тонн і вийти згодом на планові 4 тонни горіхів з гектару, а можливо і більше, як запевнив всіх присутніх Себастьян Лінард.

Гості конференції оглянули пункт автоматичного управління системою крапельного зрошення та фертигації саду і завод з переробки горіха. Технологічними партнерами конференції виступили ТОВ «Іригатор-Україна», яке безпосередньо монтувало підземне крапельне зрошення, і Група компаній «Ярило», яка постачає добрива.

У журналі «Горішник» планується розлога публікація про спільний досвід компанії «ВОЛ-НАТ» та Себастьяна Лінарда.

Читайте також:
Літня акція для садівників, горіхівників, виноградарів та ягідівників – галузеві журнали зі знижкою!
У Казахстані зростає інтенсивне плодівництво: Arnau Agro і Advice & Consulting – партнерство, яке розвивається роками і приносить якісні фрукти!

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *