Нове у механізації садівництва. Машина для видалення листя в інтенсивних садах

 Нове у механізації садівництва. Машина для видалення листя в інтенсивних садах

Усе більше виробників яблук в Україні долучається до постачань своєї продукції на експорт. Не секрет, що зовнішні ринки вимагають товару преміальної якості. Тому й вимоги покупців до виробника стосуються різних параметрів якості, у тому числі забарвлення плодів. Зокрема, вимогливим до забарвлення плодів є ринок Близького Сходу.

Європейські фермери та виробники спеціалізованої техніки знайшли ефективне вирішення проблеми недостатнього забарвлення. Таким рішенням стало використання пневматичної машини для видалення листя. Ця технологія вже майже 20 років використовується для видалення листя на виноградниках, щоб поліпшити накопичення цукру в гронах. І от наш партнер – фірма OLMI (Італія) розробила декілька модифікацій такого обладнання для використання в інтенсивних садах.

Машина виконує точне та ефективне видалення листя, використовуючи спрямований потік повітря під тиском. Повітряний потік генерується потужним компресором, який приводиться у дію від валу відбору потужності трактора. На плодову стіну повітря подається через оснащені спеціальними форсунками робочі модулі з дисками, що обертаються.

Процес видалення проводиться зазвичай за 7–25 днів до збирання врожаю. Точне дозоване видалення листя сприяє кращому освітленню грон сонцем та дає можливість отримати краще забарвлення плодів червоних сортів, як-от Пінк Леді, Фуджі, Гала й інші.

Рухомі частини машини не торкаються рослин під час роботи, отже, виключене будь-яке пошкодження плодів або гілок. Необхідна для кожної ділянки і сорту інтенсивність видалення регулюється зміною тиску повітря у системі, швидкістю обертання дисків із форсунками та швидкістю руху трактора в міжряддях. Для роботи машини необхідний трактор потужністю мінімум 80 к. с. (рекомендується 90 к. с.).

Читайте також:
У тісній співпраці вузу і технічних компаній вбачають успіх майбутніх садівників НУБіП та компанія EFT GROUP

Фірма-виробник пропонує різноманітні моделі й комплектації таких машин: з одним блоком на 4 робочі модулі, двома окремими блоками по 2 модулі, варіанти для роботи з одного або двох боків від трактора одночасно.

З нашого досвіду пуску в експлуатацію в Україні машини моделі 509 F можу сказати, що вона добре агрегатується з трактором «Беларус 921.3». Перевагою також є наявність на тракторі передньої триточкової підвіски. Така підвіска надає додаткові можливості, як-от підйом/опускання машини під час роботи у саду, вона спрощує і здешевлює систему кріплення машини до трактора.

Читайте також:
На Одещині зацвіли яблуні й гранати

Звісно, такі машини можуть ефективно працювати виключно в садах з добре сформованою плодовою стіною, де застосовується механічне контурне обрізування.

Нагадаю, що наша фірма – «Агростар» – вже більше ніж 10 років постачає у господарства України надійні обрізувачі з Італії виробництва фірм BMV (моделі з дисковими пилками) та FAMA (моделі з ріжучими сегментами). Ці обрізувачі підходять для садів різного віку і площі, підбираються індивідуально під вимоги виробників.

Для підвищення товарної якості плодів та запобігання ефекту періодичності рекомендую також розглянути можливість використання машини для механічного проріджування зав’язі в саду – нормування врожаю без використання хімікатів. Для таких робіт ми пропонуємо машину виробництва фірми BMV з двома робочими валами, які регулюються окремо. Окреме регулювання інтенсивності проріджування дозволяє точно налаштувати машину на кожну ділянку саду і зменшити потенційні втрати частини врожаю у верхніх частинах дерев, де інтенсивність проріджування зазвичай має бути меншою.

Віктор КОЛЕСНИК, директор ТОВ «Агростар»

Отримати більше інформації та ознайомитися з іншою технікою можна на сайті: www.starteh.com.ua
Телефон: 044 426 42 18
e-mail: agrostar@ukr.net

Більше матеріалів читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *