Попри менші обсяги виробництва, експорт горіхів з України зросте

 Попри менші обсяги виробництва, експорт горіхів з України зросте

Згідно з прогнозами, в сезоні 2022/2023 років в Україні виробництво горіхів зменшиться на 17 %. Натомість прогнозується, що експорт цієї категорії продукції зросте майже на 60 %, повідомляє Міністерство сільського господарства США.

Так, виробництво горіхів в Україні впаде на 17 % (до 96 тисяч тонн) через різке скорочення площ у окремих районах Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей після російського вторгнення в лютому 2022 року.

Водночас у сезоні 2022/23 років світове виробництво волоських горіхів (у шкаралупі) досягне 2,6 мільйона тонн, що на 12 % більше, ніж минулого сезону.

У Китаї, другому найбільшому виробнику волоського горіха, прогнозується збільшення обсягів виробництва горіхів на 27 % порівняно з попереднім роком. Китайський експорт зросте на 6% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 225 тисяч тонн. Водночас виробництво волоського горіха в США знизиться на 1 % – до 653 тис. тонн. Прогнозується, що експорт волоських цієї продукції з США впаде на 3 % порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Читайте також: Майбутнє – за переробкою

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *