Програми безповоротних державних грантів: що це означає для фермерів?

 Програми безповоротних державних грантів: що це означає для фермерів?

Нещодавно Міністерство аграрної політики та продовольства України запровадило програми безповоротних грантів для аграріїв, які були затверджені на черговому засіданні Кабінету Міністрів України. Програми стосуються розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличних господарств. Вони розроблені з метою підтримки суб’єктів підприємництва, агровиробників, створення робочих місць та забезпечення продовольчої безпеки. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський. Як працюватимуть програми безповоротних грантів на практиці? Міркуваннями про це поділився представник групи компанії EFT GROUP Василь БОНДАРОВСЬКИЙ.

Програма часткової компенсації вартості створення теплиць передбачає гранти в розмірі від 5 до 7 млн грн. Ми очікуємо 1 тисячу грантів на рік, а загальний бюджет програми становитиме 7 млрд грн. Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю, – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

– Уряд зараз запроваджує підтримку для багаторічних насаджень ягідівників і садівників. Це буде інший формат допомоги, адже надані кредитні кошти будуть еквівалентні гектарам. Це означає, що держава буде підтримувати людей, які хочуть тривалий час вкладати гроші в українську землю і в розвиток сільського господарства, зокрема, садівництва. І це дуже добре, адже багаторічні насадження потребують великих інвестицій із тривалою віддачею. Тому перші гроші дуже важливі. Якщо держава допомагає, то фермеру легше щось придбати за ці гроші, скажімо, посадковий матеріал, який становить до 30 % від загальної вартсті проєкту, чи шпалеру, чи поливну систему. Адже бізнес, тим паче садівничий, не пробачає помилок. Все треба робити на високому технологічному рівні. Це можливо завдяки допомозі від держави, – розповідає Василь Бондаровський.

ЯК СКОРИСТАТИСЯ ГРАНТОМ?

Як побудувати або рекультивувати садове господарство? Для цього, за словами Василя Бондаровського, потрібно скласти бізнес-план, підготувати ґрунт, садивний матеріал, закупити техніку, а за необхідності – і шпалеру, придбати поливну систему, тоді – висадити саджанці й доглядати за ними. Це дуже затратний процес.

– Фермеру-початківцю тяжко зорієнтуватися і швидко вивчити всі питання: який потрібен посадковий матеріал, яку закупити техніку, як обрати посадковий матеріал, якої він повинен бути якості, яка має бути схема посадки рослин тощо? І тут може допомогти наша група компаній. Ми об’єднуємо 3 компанії під назвою EFT GROUP, яка допомагає придбати саджанці, проєктує насадження, шпалери та проводить низку інших операцій, необхідних для успішного садівництва чи ягідництва, – розповідає Василь Бондаровський.

«ПрофПолив» – компанія, що проєктує поливні системи під ключ, починаючи з викопування траншеї і завершуючи підключенням цієї системи до смартфонів, щоб процесом поливу можна було керувати з телефону власника чи агронома.

«Біохім Агро» – це компанія, що допомагає формувати бізнес-план, стратегію, надає консультативний супровід на різних етапах вирощування культур, а також реалізовує препарати, необхідні для вирощування багаторічних насаджень.

– Змоделюємо, як працюватиме програма на практиці. Якщо людина, зацікавлена в цій програмі, звернеться на етапі створення свого господарства до нас, ми їй допоможемо вирішити багато питань та не зробити помилок. Якщо ми візьмемо, для прикладу, зернові культури, то помилка тут вартує один рік. А в багаторічних насадженнях одна помилка вартує цілої тривалості вирощування багаторічних культур. Це може бути і 5, і 15 років. Тому дуже важливо не наробити помилок. І ми в цьому допомагаємо, – зауважує Василь Бондаровський.

Також за програмою грантів можна рекультивовувати насадження. Для цього потрібно визначити, що саме потребує зміни та осучаснення, провести діагностику, виготовити проєкт, замінити необхідні елементи, – щоб фермер у подальшому мав успіх, розповідає Василь Бондаровський.

EFT GROUP – єдина група компаній, яка охоплює широкий спектр послуг: від посадкового матеріалу і створення насаджень – до догляду за ними. Є багато проєктів, зроблених під ключ. Фахівці групи компаній мають 10-річний досвід роботи в Україні. Вони інтегрують європейські підходи в наші реалії та допомагають створити насадження, які приносять прибуток фермерам.

Контакти: EFT GROUP, м. Київ, вул. Велика Кільцева, 4-В, 08129

0 800 357 228 (tool free), +38 (044) 333 33 45, +38 (067) 505 51 21, +38 (067) 447-20-20

eft.ukraine@gmail.com, fb.com/eft.ukraine, http://www.eftgroup.com.ua/

«ПрофПолив», м. Київ, вул. Велика Кільцева, 4 В,

+38 (097) 522-52-84, +38 (067) 383-43-05, office@profpoliv.in.ua, https://profpoliv.in.ua/

Вiochem Аgro, Вінницька обл., с. Зарванці, вул. Сосонова, 17

+38 (097) 717-47-55, https://biochemagro.com.ua/, biochem.agro.com.ua@gmail.com

Безкоштовно завантажити випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І.» № 2 можна тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Все буде Україна!

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *