Природні закони обрізки: коли починати, як проводити та чим обрізати дерева

 Природні закони обрізки: коли починати, як проводити та чим обрізати дерева

Правильна і вчасна обрізка дерев – запорука здорового та сильного саду та в підсумку – успішного врожаю. Адже під час обрізки видаляються слабкі, хворі та погано розвинені гілки, а здорові та сильні отримують більше необхідних поживних речовин, які омолоджують дерево.

Грамотна обрізка потребує досвіду, а ще сил, часу, та, звісно, правильно підібраних інструментів. Спеціалісти центру професійного садового інструменту ТОВ «Водоспад» підготували професійну пам’ятку, у якій розказали, як правильно підготуватися до обрізки, коли її бажано проводити та яку техніку найкраще застосовувати.

ДБАЮЧИ ПРО ДЕРЕВО

Аби здійснити правильну обрізку, потрібно вивчити дерево: основні назви гілок та бруньок, їхнє призначення, форми і навіть вигляд та розміри. Відповідно до цього й формуватиметься майбутня обрізка, яка вимагає великої старанності, здібностей, наполегливості. Тільки за допомогою грамотно налагодженого процесу можна надати дереву бажаної форми, досягнути високих врожаїв і навіть позбутися небажаних хвороб. Дуже важливе і знання правил обрізки дерев різних сортів. Тільки в цьому випадку вдасться досягти рівноваги між приростом і зав’язуванням плодів.

Лише практика, а не кількість прочитаних книг чи статей дасть садівнику реальну можливість уявити, як після обрізки виглядатиме гілка в наступному сезоні.

ТРАДИЦІЙНО ОБРІЗКУ ЗАСТОСОВУЮТЬ ДЛЯ:

• врегулювання плодоношення (традиційно дерево плодоносить раз у два роки, залишаючи собі час на формування бруньок. Саме обрізка може допомогти врегулювати та стабілізувати процес формування плодових бруньок);

• збільшення обсягу плодів (обрізка гілок і щеплення пагонів позитивно впливають на ріст і розвиток плодів);

• збільшення та посилення плодових гілок, формування простору в саду.

Продовження статті читайте у журналі “Садівнитцво та Виноградарство.ТІ” №6 (19).

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *