Обрізка: основні правила, які треба знати

 Обрізка: основні правила, які треба знати

Обрізка – одна з ключових частин догляду за насадженнями, від якої залежить не лише якість дерев, а й майбутнього врожаю. Так, існують два основні прийоми обрізки плодових дерев: укорочення однорічних приростів і видалення багаторічних гілок, зазначив на своїй сторінці у фейсбуці садівник Олексій Сорока.

– Укорочення використовують при обрізанні молодих дерев, які дають сильні однорічні прирости завдовжки 80-120 сантиметрів, і крона при цьому виходить рідша. Укорочення однорічних приростів спричиняє пробудження бічних бруньок і посилення розгалуження. В цьому випадку вкорочують головну гілку, тобто центральний провідник, і бічні прирости на одну третину, щоб викликати бічне розгалуження і швидше сформувати крону. Повністю, тобто «на кільце», вирізають гілку, яка йде під гострим кутом, – написав Олексій Сорока.

Читайте також: Під час ягідної конференції 16 лютого збиратимуть кошти для ЗСУ

За словами садівника, у плодоносних дерев найчастіше буває загущення крони, яку потрібно проріджувати. При вступі в плодоношення (у віці 5-6 років) для обмеження зростання вгору видаляють центральний провідник і переводять на сильну бічну гілку.

– Видаляти багаторічну гілку можна повністю (на кільце) або частково (на бічне відгалуження або перевід). Видалення частини багаторічної гілки сприяє посиленню росту поруч розташованих гілок. Також варто вирізати і всі хворі та засохлі гілки, а також ті, що труться одна об одну. Така обрізка покращує освітленість всередині крони і сприяє рівномірному розподілу плодів, – наголосив садівник.

Читайте також: Фундук і вишня в одному бізнесі

Доступна програма конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *