«Уманський тепличний комбінат» модернізує освітлення теплиць
«Сад весни»: замість вишні – персик

Вирощувати персик і розвивати серед місцевого населення метод самозбору врожаю – таким шляхом пішло фермерське господарство «Сад весни» з Волині, де на 10 гектарах вирощують персик сортів різного терміну достигання. Чому на підприємстві вирішили зробити ставку на цю культуру, а також чому викорчували вишневий сад, в ексклюзивному коментарю проєкту «Садівництво і Овочівництво. Технології та Інновації» розповів керівник ФГ «Сад весни» Сергій Шевчук.
– Вишневий сад ми викорчували, бо закупівельна ціна кілограма вишні становила 5 гривен. Хто ж у такому випадку буде її вирощувати, – нарікає Сергій Шевчук.
Читайте також: Виграйте запрошення на міжнародну конференцію для садівників, ягідівників та горіхівників
Натомість у господарстві восени 2022 року на 8 гектарів розширили персиковий сад, і тепер його загальна площа становить 10 гектарів.
– Саджанці у нас свої, адже є власний маточник. Сорти вирощуємо в основному американської та канадської селекції різних термінів достигання – від ранніх до пізніх, – каже Сергій Шевчук. – Продаємо персик з саду: люди приїжджають до нас, гуляють, збирають його розраховуються на виході з саду. Вже 2 роки практикуємо такий метод реалізації.
Тож які перспективи має бізнес з вирощування кісточкових культур? Які варіанти доробки та переробки і на що виробникам треба звернути особливу увагу, читайте в наступному випуску журналу «Садівництво і Овочівництво. Технології та Інновації», робота над яким уже закінчується і він невдовзі вийде друком.
Читайте також: Вишня має перспективи як на свіжому ринку, так і в переробці