Ставка на якісний полив. Комплексний підхід у вирощуванні горіхоплідних культур

 Ставка на якісний полив. Комплексний підхід у вирощуванні горіхоплідних культур

Якщо дерево отримує достатньо вологи та поживних речовин, ядра горіхів швидко наливаються і досягають потрібних розмірів. Інноваційні засоби для довготривалого забезпечення садів вологою та поживними речовинами – вимога часу в переліку пріоритетів для вирощування якісної продукції. Як організувати ефективне зволоження у господарстві знають фахівці компанії «Полив сервіс». Її керівник Дмитро ФІЛІПОВ, в рамках науково-практичної конференції «Всеукраїнський Горіховий форум 2021», що проводилась на початку вересня у конференц-холі «Ірпінь», розповів, чому успішні садівничі компанії роблять ставку на вологу і… виграють.

Горіхівництво в Україні – це та галузь, яка розвивається дуже динамічно. Адже на практиці доведено, що волоський горіх і фундук – рентабельні й перспективні культури для вирощування в Україні. Оскільки до цієї справи щороку долучається багато початківців, досвід щодо прибуткового та якісного вирощування горіхів найкраще отримувати лише у перевірених компаній.

– Хороший врожай у горіховому саду – це синергія якісних технологій, перевірених продуктів і постійної праці та вдосконалення, – розповідає Дмитро Філіпов. – Із 2005 року для українських садівників стали доступними технології світових лідерів, які займаються проєктуванням і монтажем систем зрошення. Що стосується компанії «Полив сервіс», то ми працюємо у сфері систем поливу, а також у сфері систем випарного охолодження і зволоження повітря на всій території України. Наші фахівці проєктують системи крапельного поливу, дощування, мікродощування, туманоутворення, які застосовуються в різноманітних садівничих господарствах і не лише.

За словами експерта, запорука успішно реалізованого проєкту зрошення починається з… уяви. Команда компанії має точно уявити свій сад, знати і розуміти, яким він буде у перспективі, яка техніка буде там працювати, за якими технологіями будуть вирощувати культури.

Читайте також:
Лізинг обладнання для заморозки і переробки плодово-ягідної продукції

– Якщо власники мають чітке уявлення про структуру й роботу господарства, то далі вони формують план та цілі, за якими будуть рухатись до мети. Якщо не пропускати жоден, навіть найменший крок, то все вийде. Перш за все, ми рекомендуємо оцінити ділянку, щоб зрозуміти, чи є можливість взагалі вирощувати на ній будь-які культури. Далі, провести необхідні аналізи, обрати культуру, придатні сорти, зробити проєкти закладки, зрошення (в тому числі й під державну компенсацію), подбати про техніку, необхідні добрива чи інші засоби захисту, команду і покроково рухатись до мети. Комплексність у підході до ведення бізнесу – це важлива складова в будь-якій сфері. Адже якщо ви оминете хоч один, здавалося б, найменший чи непотрібний вам етап, то фінальна картина може вийти геть інакшою.

Дмитро Філіпов наголошує, що найпопулярнішими тенденціями останніх років є можливість дистанційної агротехнологічної під-
тримки з представленням послуг агрохімлабораторії:

– Віддалена співпраця дуже зручна. Ми економимо час, ресурси, а поряд з тим, можемо оперативно реагувати на проблеми, допомагати фермерам, аналізувати проміжні результати й контролювати ситуацію в саду.

Під час підготовки ділянки до зрошування важливо врахувати:
• Рівномірність водовиливу/розподілу, в тому числі поживних речовин
• Високу надійність
• Оптимальні витрати на експлуатацію

Читайте також:
Рясний урожай тернистого лимона зберуть у ботсаду Одеси

СТАНДАРТНІ СПОСОБИ ПОЛИВУ ГОРІХОВИХ САДІВ

Найчастіше у горіхових садах застосовують один із таких методів, як дощування, мікродощування, крапельний полив.

– Найпопулярніший та найефективніший метод поливу горіхових садів – мікродощування. Це пов’язано зі створенням оптимальних умов для вирощування і мікроклімату рослин. З ростом самої рослини ми можемо регулювати зони зрошення та кількість води, необхідну для росту й розвитку дерева і плодів. Установка мікродощувальників відбувається в чотири етапи, – каже Дмитро Філіпов. – Приміром, спочатку для молодого саджанця достатньо одного мікродощувача з одного боку дерева, який зволожує кореневу зону та обмежувача у радіусі один-півтора метра. В міру росту дерева та його коріння обмежувачі прибираються, а кількість мікродощувачів росте для повного покриття зон росту вологою. Далі проводиться заміна дощувачів на аналогічні, але з більшими витратами і радіусом, а потім – установка такої ж техніки на протилежний бік дерева, щоб збільшити кореневу зону, або переведення спринклера в другу фазу (збільшення радіуса поливу). Зверніть увагу, це найдорожчий, але найефективніший метод для великих площ садів, що допомагає контролювати рівень вологи та уникати непотрібних поломок під час роботи техніки у саду.

Ще один популярний метод внесення вологи – крапельний полив. Він теж реалізується в кілька етапів і має свої переваги й особливості, розповідає Дмитро Філіпов:

– Традиційно, технологія крапельного поливу передбачає після посадки укладку вздовж дерев трубки крапельного поливу. Через 2–4 роки укладається ще одна трубка на відстані 1,5–1,8 метра від рослини. Далі за 5–6 років відбувається укладка першої трубки з другого боку ряду, а через 10 років і більше – укладка додаткових труб у разі нестачі води на відстані 1–1,5 метра від попередніх. Серед переваг такого методу ми відзначаємо можливість роботи з меншими витратами води, підтримку суцільного зволоження смуги вздовж лінії дерев, оптимальний спосіб внесення поживних речовин для дерев та можливість уникнути змочування стовбура дерева, зменшити вологість, що запобігає гниттю, захворюванням і росту бур’янів.

АГРОНОМІЧНИЙ СУПРОВІД: ДОПОМОГА БЕЗ КОРДОНІВ

Чимало аграріїв уже оцінило нову пропозицію від компанії «Полив сервіс» – віддалений агросупровід. Її в компанії використовують для автоматизації виробництва, а саме для можливості віддалено супроводжувати аграрні дії та підходи у господарствах.

– Така система дозволяє фахівцям вести віддалений агросупровід ділянки, тобто бачити все, що на ній відбувається. Наприклад, коли ділянку поливали, які добрива вносили, через камери бачити реальний стан насаджень, роботу в саду, давати рекомендації щодо подальших дій спеціалістів, – резюмує експерт.

На кожному етапі кожен вузол системи поливу працює автоматично. Техніка здатна регулювати тиск подачі води, внесення добрив, фільтрацію – і все це через бездротові мережі, які мають широкий радіус дії та некомерційний спектр частот.

Контакти:
+38 (098) 400 80 04
+38 (099) 400 80 04
www.poliv.co.ua/

Більше матеріалів читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *