Ситуація на ринку яблук у Європі стала ще гірша?

 Ситуація на ринку яблук у Європі стала ще гірша?

Всесвітня асоціація яблук і груш (WAPA) нещодавно переглянула прогноз урожаю яблук у Європі на майбутній сезон, який опублікували на початку серпня. Так, експерти переглянули попередній прогноз у бік зменшення врожаю через спеку та посуху в кінці літа, які вплинули на забарвлення та розмір плодів. Проблеми з якістю також вплинуть на відсоток врожаю, призначеного для переробки. Окрім того, зростуть витрати на зберігання і з’явиться проблема нестачі сезонних працівників, повідомляє пресслужба організації.

Так, у WAPA прогнозують, що врожай яблук у Європі скоротиться до 12 076 тисяч тонн, на 90 тисяч тонн менше, ніж передбачав серпневий прогноз (12 168 тисяч тонн). Водночас більшість країн (окрім Польщі та Чехії) переглянули свої початкові оцінки в бік зменшення, зокрема йдеться про Францію, Італію та Іспанію.

Читайте також: Презентуємо програму конференції «Садівництво, ягідництво, овочівництво в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»

Основна проблема європейських виробників у цьому сезоні полягає у дефіциті сезонних працівників, особливо в тих країнах, де працюють українські сезонні працівники (зокрема в Польщі). Ще одна проблема, яка виникла, – стрімке зростання вартості електроенергії, що спричинить значне збільшення вартості зберігання плодів. Деякі виробники навіть будуть змушені утриматися від збору частини свого врожаю, щоб уникнути економічних наслідків, спричинених витратами на зберігання та очікуваним прибутком, нижчим за загальні витрати на виробництво.

Ще одна проблема полягатиме у розмірі свіжих яблук і груш. Спека та посуха негативно вплинули на розміри та забарвлення частини врожаю, що, ймовірно, спричинить те, що більший відсоток плодів буде придатний лише для переробки.

Читайте також: Журнал «Садівництво та Овочівництво. Т.І.» незабаром вийде друком

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *