У Франції відкрили експериментальний сад, щоб вивчати зміни клімату

 У Франції відкрили експериментальний сад, щоб вивчати зміни клімату

У департаменті Дром, що на півдні Франції, висадили експериментальний сад, щоб дослідити виклики змін клімату та проблему управління ресурсами.  Відповідний проект Vigne Climat’ic розпочали в Етуаль-сюр-Рон, де на ділянці площею півгектара вивчають промисловий  виноград і столовий виноград.

Про це повідомляє видання «Fresh Plaza».

Експеримент проводять на прохання виробників, які турбуються про майбутнє галузі  через  поступові зміни клімату. Виноград мають дослідити в кількох аспектах:  екстремальні температури, зниження потреби у воді, захист від погодних небезпек, таких як град, і зменшення фітосанітарних продуктів.

«Мета цього експерименту — відповісти на кілька викликів, зокрема адаптацію до зміни клімату. На ділянці площею 0,5 га, засадженій у 2021 році, ми поєднали персики, промисловий виноград і столовий виноград», – пояснює Матільда ​​Карра, інженер-агротехнік і радник Сільськогосподарської палати, керівник проекту Vigne Climat’ic.

Читайте також: Президент підписав закон, що сприятиме розвитку садівництва і виноградарства.

Завдяки специфічному розташуванню  та поєднанню з іншими породами дерев можна значно знизити споживання води, а також використання фітосанітарних засобів.

Поряд із лозами винограду дослідники посадили фруктові дерева.

«Одним із головних завдань є зменшення потреби виноградної лози у воді. Надаючи тінь опосередковано, ми обмежуємо процес випаровування та зрошуємо тільки для задоволення потреб лози», – пояснюють дослідники.

Для боротьби з морозом висадили огорожу та встановили сітки від граду. Для обмеження використання добрив на частині ділянки також є рослинне покриття з конюшини та інших зелених рослин. Перший урожай очікують влітку 2023 року. Це допоможе підтвердити, або ж спростувати результати експериментів, проведених на цій дослідній ділянці.

Читайте також: Особливості вирощування яблуні в умовах змін клімату.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *