Відтепер 23 вересня – Органічний день ЄС

 Відтепер 23 вересня – Органічний день ЄС

Європейський Парламент, Європейська Рада та Європейська Комісія підписали спільну декларацію, відповідно до якої 23 вересня відзначатиметься як Органічний день ЄС. Це частина плану дій із розвитку органічного виробництва ЄС. Про це повідомлено на сайті Єврокомісії.  

На церемонії підписання декларації Комісар із питань сільського господарства ЄС Януш ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ зазначив:

Сьогодні ми відзначаємо органічне виробництво, сталий тип сільського господарства, де виробництво харчових продуктів здійснюється у гармонії з природою, біорізноманіттям та добробутом тварин. 23 вересня також є днем осіннього рівнодення, коли день і ніч однаково довгі, як символ балансу між сільським господарством та навколишнім середовищем, що ідеально підходить для органічного виробництва. Я радий, що разом з Європейським Парламентом, Європейською Радою та ключовими суб’єктами органічного сектору нам вдалося започаткувати цей щорічний Органічний день ЄС, що є чудовою можливістю підвищити рівень обізнаності про органічне виробництво та сприяти його ключовій ролі у переході до сталих продовольчих систем.

Загальна мета плану дій із розвитку органічного виробництва ЄС – суттєве збільшення виробництва та споживання органічних продуктів, щоб сприяти досягненню цілей Стратегії ЄС «Від ферми до виделки» та Стратегії біорізноманіття, в тому числі скорочення використання добрив, пестицидів і антимікробних засобів. Органічному сектору потрібні відповідні інструменти для зростання, як зазначено у плані дій. Структуровані навколо трьох осей – збільшення органічного споживання, збільшення органічного виробництва та подальше поліпшення сталості органічного сектору, пропонуються 23 дії для забезпечення збалансованого зростання органічного сектора.

Читайте також:
В Україні розводять бджіл, що не жалять людей
Захист промислових насаджень кісточкових культур від шкідників, хвороб і бур’янів після цвітіння

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *