Виноградарям збільшили мінімальний строк оренди під багаторічні насадження

 Виноградарям збільшили мінімальний строк оренди під багаторічні насадження

Верховна Рада проголосувала за законопроект 2046, який забезпечує підтримку садівництва й виноградарства в Україні. Зокрема, закон передбачає збільшення мінімального строку оренди під багаторічні насадження до 25 років.

Про це повідомили на офіційному сайті Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зокрема, Міністр аграрної політики Роман Лещенко зазначив, що закон має на меті зробити українських виробників винограду, а також виноробів, конкурентноспроможними на внутрішньому ринку:

«Законом передбачено збільшення мінімального строку оренди під багаторічне насадження у 25 років. Не секрет, що в Україні в останні роки площі насаджень зменшилися і відсутність тривалого терміну оренди була однією з ключових проблем. Тож тепер є шанс змінити цю тенденцію.  Окрім строку оренди, інвестор, який захоче вкласти кошти у сад, паралельно отримує  довіру та впевненість щодо своїх дій. А це колосально вплине на збільшення робочих місць. У середньому 20 сезонних працівників працюють на 1 гектарі», – написав Роман Лещенко.

Також він додав, що садівництво і виноградарство з точки зору збереження ґрунтів є дуже заощадливими. У сьогоднішній реаліях, коли тисячі гектарів українських земель виснажені, садівництво є хорошим компромісом. 

Читайте також: У шість разів менше винограду зберуть фермери на Одещині.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *