Як підживити рослину і не нашкодити їй

 Як підживити рослину і не нашкодити їй

Із настанням весни у садівників починається дуже відповідальний сезон. Головна мета всіх агротехнологічних заходів навесні – допомогти рослинам вийти із зими здоровими, захистити їх від шкідників і хвороб, створити сприятливі умови для нормального розвитку саду. Часом традиційні методи вже не працюють, бо ж клімат поступово змінюється щороку.

ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД УКРАЇНСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

У ТОВ АФ «Сади Слобожанщини» вирощують яблука, малину, суницю. Якщо насадження малини й суниці – молоді, то садок досить старий. Тому і турботи про нього набагато більше, адже треба не лише оновити його, а й відновити повноцінне плодоношення. Минулого року тут вперше на старому садку, малиннику й суничнику застосували препарати ТМ ALLYUR ARSO виробництва ТОВ «АГРО-ЮА ТРЕЙДИНГ».

– Яблуневі сади нашого господарства закладені у 1982 році, ми придбали ці насадження три роки тому, – розповідає головний агроном «Садів Слобожанщини» Микола КАЛЬНИЦЬКИЙ. – Спочатку нам довелося провести дуже детальну і потужну обрізку, підживити та обробити сад. Зауважу, що старий сад потребує підживлення у всіх фазах розвитку: азот, фосфор, калій, кальцій – все, що треба для росту й розвитку, має бути внесено. Підживлення розпочинаємо навесні з фосфору, азоту і калію, щоб гарантувати розвиток дерева й плоду. Від шкідників, які прокидаються після морозів, проводимо обприскування мідьвмісними препаратами. Зауважу, що для всієї цієї роботи ми розробили технологічні карти обробітку, враховуючи фази розвитку рослин, активності шкідників та хвороб.

За сезон у «Садах Слобожанщини» проводять 7–9 обробітків саду, залежно від погодних умов. Перевагу надають хімічним засобам захисту, оскільки сад старий і придбали його занедбаним, тож тепер боротьба зі шкідниками ве-деться поступово й систематично. Окрім того, під час посадки нових рослин, їхнього обробітку від природних стресів та підготовки до збору врожаю протягом усього сезону користувались біологічними професійними укорінювачами, стимуляторами та антистресантами ТМ ALLYUR ARSO (RedofFarm, Maxifol, Viva T, Beneflor…)

– Раніше ми користувались аналогічними препаратами дуже відомої компанії, але життя вносить свої корективи, тому почали шукати заміну з більш прийнятними цінами і подібною якістю. Спочатку нас бентежили схожі назви, та, коли почали спілкуватися з комерційним директором компанії «АГРО-ЮА ТРЕЙДИНГ» Євгенієм Смоліним, вирішили спробувати.

Бо самі препарати виробляють на заводі в Польщі, тому збій якості не повинен бути. Користувались ними і в садку, і на ягідних культурах – й побачили очікуваний ефект у розвитку насаджень, – зауважує агроном господарства. При цьому фахівець наголошує, що проблемам розвитку рослин у садку легше запобігти, аніж потім виправляти їх. Наразі старий сад у господарстві лише відроджується, яблуні пускають нові
пагони, на яких закладаються плодові бруньки.

– Перспективи відродитися є навіть у старих насаджень. Головне – підхід та комплексна робота, – каже Микола Кальницький. – Коли ми взяли до роботи цей садок, його врожайність становила до 5 тонн з гектара. Тепер плануємо збирати вже 15–25 тонн. Щоб цього досягти, ми зробили кардинальну обрізку і проводимо комплекс агротехнічних засобів та контролюємо всі етапи розвитку дерев.

Компанії ТОВ «АГРО-ЮА ТРЕЙДИНГ» п’ять років, а на ринку агрохімії вона вже майже 20 років. Тому її фахівці обережно та відповідально ставляться до свого продукту. Експерти компанії розповіли про основні виклики, що чекають на садівників у цьому сезоні, а також про те, які заходи будуть найбільш ефективними для відновлення весняної вегетації.

ПРОБЛЕМА № 1 – ОСЛАБЛЕННЯ ПЛОДОВО-ЯГІДНИХ КУЛЬТУР ПІСЛЯ АНОМАЛЬНО ТЕПЛОЇ ЗИМИ

Цього року різкі перепади температур узимку та надлишок вологи дадуть знати про себе у багатьох садках. Окрім того, саджанці щороку навесні атакують хвороби. Звісно, одного рецепта для всіх садів не існує, важливо розуміти, в якому стані перебувають насадження. Тому фахівці ретельно добирають препаративну форму добрива та його норму під конкретну культуру залежно від умов її вирощування.

– Якщо посадка саджанців запланована на весну, то найкраще вкорінювати рослини після обробки коріння стимулятором росту рослин REDOFFARM. Цей антистресовий стимулятор росту зменшує навантаження на саджанці та допомагає рослині переносити стресові ситуації. Redoffarm виготовлений з комплексу витяжок рослинного походження, містить полісахариди, стероїди, глікозиди, амінокислоти, бетаїн, мікроелементи і вітаміни. Таке поєднання діючих речовин також допомагає саджанцю раніше розпочати вегетативний цикл та рівномірно розвиватися протягом сезону. Приміром, бетаїн, який збагачений вітамінами В1, сприяє зростанню бічних і додаткових коренів. Крім того, обробивши культури цією речовиною, ви допомагаєте розвиватися кореневій системі значно краще і рівномірніше. До того ж після обробки цим препаратом рослини активніше поглинають воду, а також стають більш витривалими і можуть переносити зниження температур, – розповідає
комерційний директор компанії «АГРО-ЮА ТРЕЙДИНГ» Євгеній СМОЛІН.

ЗАГРОЗА ЗАМОРОЗКІВ, ЗАСУХИ І ГРАДУ

Під час вирощування плодових дерев велику увагу приділяють саме якості плодів, калібру, вмісту цукрів, забарвленню тощо. Забезпечивши рослину всіма необхідними елементами живлення, садівники сподіваються на отримання хороших урожаїв. Але, залежно від різних несприятливих чинників, які впливають на рослину, її потенціал зменшується. Через такі стреси, як заморозки, вплив світла, температури чи вологи, багато рослин дають набагато менший врожай, аніж потенційно могли б.

Щоб зменшити вплив стресових факторів, нормалізувати обмінні процеси в рослині, поліпшити транспорт поживних речовин, потрібно стимулювати рослину засвоювати всі необхідні речовини. Тому експерт компанії радить використовувати потужний антистресант Maxifol (Максіфол).

– Антистресовий стимулятор росту Maxifol є природним біостимулятором, який містить комплекс рослинних біологічно активних екстрактів, зокрема 28% амінокислот! Препарат сприяє збалансованому вегетативному розвитку і продуктивності. При використанні під час стресу (мороз, повінь, посуха і теплові умови, град)
синергетична дія бетаїну, амінокислот, вітамінів і факторів росту дозволяє агроному допомогти рослині швидко подолати зупинку росту. Регулярне застосування препарату забезпечує збалансований розвиток росту рослин і сприяє збільшенню врожайності. Maxifol також допомагає поліпшувати засвоєння корисних речовин по листку. Повторно його можна застосувати у саду наприкінці сезону, – додає експерт.

ВИКЛИКИ І ВИМОГИ РИНКУ ПОТРЕБУЮТЬ НОВИХ РІШЕНЬ

Аграрний ринок потребує нових, більш дієвих та інноваційних рішень, максимально безпечних для навколишнього середовища. Тож портфель компанії ТОВ «АГРО-ЮА ТРЕЙДИНГ» постійно поповнюється новинками, щоб відповідати викликам сьогодення.

– Досить часто для підвищення врожайності збільшують норми внесення недорогих азотних добрив, що призводить до збільшення розміру клітин, але не їхньої кількості. При цьому стінки клітин плоду тоншають, відповідно, фрукт чи овоч втрачає смакові якості, погіршується його лежкість і транспортабельність. У такому
разі на допомогу агрономові прийде BENEFLOR ALLYUR ARSO / БЕНЕФЛОР АЛЛЮР АРСО. Він складається з нуклеотидів, що стимулюють поділ клітин, спеціальних амінокислот (гліцин, аланін, аспарагінова і глутамінова кислоти), які активізують найбільш важливі метаболічні реакції (особливо синтез протеїну), у складі також є вітаміни, кофактор, необхідні для клітинного метаболізму, – пояснює фахівець. – Обробки препаратом Beneflor дозволяють збільшити розмір плодів природним чином, не знижуючи їхніх смакових і технологічних якостей. Препарат стимулює збільшення швидкості ділення та появи нових клітин на стадіях після утворення зав’язі і в період активного росту плода, призводить до збільшення кількості клітин і відповідно розміру плода.

Крім того, компанія ТОВ «АГРО-ЮА ТРЕЙДИНГ» пропонує садівникам та ягідникам один із кращих у країні препаратів для профілактики дефіциту і забезпечення рослин бором – BOR ALLYUR ARSO. Він сформований на основі легкодоступних біологічно активних форм органічних поліборатів і вільних амінокислот, які забезпечують
кращу трансактивацію поглинання бору рослиною та сприяють збільшенню зав’язі плодів.

– Ще один відмінний препарат із цієї лінійки – регулятор росту VivaT. Велика кількість активних інгредієнтів у препараті оживляє і поліпшує структуру ризосфери, сприяє зростанню коренів і вегетативно продуктивному балансу. Склад препарату збалансований для застосування в баковій суміші з пестицидами, покращуючи їхню дію. У складі препарату є особливі органічні речовини, амінокислоти, протеїни, пептиди, полісахариди, гумінові кислоти, комплекс вітамінів (В1, В6, РР), фолієва кислота й іноситол, – підсумовує Євгеній Смолін, комерційний директор компанії ТОВ «АГРО-ЮА ТРЕЙДИНГ».

Контакти:
unipack-ukraine.com
e-mail: es.razvitie@gmail.com
+38 095 233 20 76

Більше матеріалів читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *