Як розвивається ринок картоплі в Україні та світі?

 Як розвивається ринок картоплі в Україні та світі?

Коротко про результати 11-го Всесвітнього Картопляного конгресу в Дубліні

30 травня – 2 червня 2022 року в столиці Ірландії Дубліні відбувся 11-й Всесвітній картопляний конгрес (WPC), який зібрав понад 1000 учасників із 60 країн світу – виробників картоплі, оптових та роздрібних торговців, міжнародних експертів у картопляній промисловості, виробників харчових продуктів, членів профільних асоціацій, вчених тощо. Участь у Картопляному конгресі – це насамперед крок до збільшення своєї частки на ринку, до створення впізнаваності бренду, адже на заході збираються фахівці в галузі картоплярства, які презентують останні світові розробки у вирощуванні картоплі. Конгрес відвідала керівниця проєкту «Садівництво і Виноградарство. Т.І.» Надія ЯЩУК.

Під час заходу обговорювали ключові питання, що стосуються вирощування картоплі та її споживання. Зокрема, генеральний директор Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Цюя Дун’ю під час виступу на конгресі зазначив, що світове виробництво картоплі за наступні 10 років може подвоїтися, що зробить значний внесок у глобальну продовольчу безпеку всього світу.

Загалом, картопля – це одна з найпоширеніших культур у світі, адже її вирощують у 160 країнах світу. Загальна площа картопляних насаджень у світі становить близько 22,2 млн гектарів. За даними Євростату, Україна перебуває серед лідерів за площею насаджень картоплі, поруч із Китаєм, Індією, Перу, Бангладешом тощо.

Українську картоплю на конгресі представили компанії «Технолоджі Україна», «Глорі Вег». Традиційно, на захід завітала Українська асоціація виробників картоплі (УАВК). Віце-президент Української асоціації виробників картоплі Микола ГОРДІЙЧУК зазначає, що ключова мета приїзду делегації українських картоплярів на захід – ще раз нагадати про війну в Україні і ті виклики, які війна робить світові:

– Ірландія дуже багато допомагає українцям. Це стосується й ірландських фермерів. Ми приїхали сюди ще й тому, щоб подякувати всім за підтримку. У мене була можливість виступити з презентацією та показати всім, як росіяни знищили цілі господарства на Чернігівщині, на Київщині тощо. Про це потрібно щоразу всім нагадувати і планувати підвищення збільшення врожаїв, розширення площ, посадки нових, сучасних сортів картоплі на мирних територіях країни.

УКРАЇНСЬКИЙ РИНОК КАРТОПЛІ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ КОНГРЕСУ

Особливість українського картоплярства в тому, що 95 % картоплі вирощують у приватних господарствах, на присадибних ділянках. Багато господарств на заході України висадили ще більше картоплі, ніж завжди, в той час коли в інших регіонах, наприклад, на Чернігівщині, насадження набагато зменшилися, розповідає Микола Гордійчук. Багато господарств лишилися в ізоляції через зруйновані дороги та мости. А в деяких регіонах картоплю висадили пізніше, адже перед цим довелося розміновувати поля.

Продовження статті читайте в журналі «Садівництво та Овочівництво. Т.І.» № 2 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Все буде Україна!

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *