Костянтин КУЗЬМЕНКО: «Ми знаємо, як вигідно реалізувати яблуко низької якості!»

 Костянтин КУЗЬМЕНКО: «Ми знаємо, як вигідно реалізувати яблуко низької якості!»

Нову автоматичну лінію з очищення яблука продемонструють на переробному підприємстві «Фруктона-ВН» учасникам VII Міжнародної науково-практичної конференції «Технології та інновації: від землі – до готового продукту. Зерняткові», яка відбудеться 28–29 жовтня 2021 року у Вінниці.

Директор компанії «Фруктона-ВН» Костянтин КУЗЬМЕНКО зазначив, що ця лінія від італійської компанії PND дозволяє несортове, пошкоджене яблуко в автоматичному режимі чистити, видаляти серцевину, нарізати й заморожувати:

У підсумку ми отримуємо так званий яблучний кубик, який використовують у кондитерській промисловості. Для цього ми беремо саме некондиційне яблуко, яке відбракували через різні причини, зокрема пошкоджене градом, те, яке не відповідає належним розмірам, з ознаками захворювань та інше. Саме таке яблуко йде в переробку, і ми отримуємо продукт, так званий термостійкий заморожений яблучний кубик, який має свого покупця як в Україні, так і за її межами. Цю лінію ми встановили у 2019 році, купували для себе. Бо не раз потрапляли в таку ситуацію, що хороше і якісне яблуко, яке продається в супермаркетах, хочуть усі, а некондиція за мізерною ціною йде на виготовлення яблучного концентрату, повидла. Кошти, витрачені на вирощення того яблука, більші, ніж виручені за його реалізацію. Це збиткове яблуко. За підтримки грантової програми USAID придбали в Італії дві такі машини, які можуть працювати не лише з яблуком, а й з персиком, ківі, лимоном, апельсином, – додає Костянтин Кузьменко. – Очищення відбувається автоматично, без участі людей, що дозволяє дотримуватись усіх стандартів якості й харчової безпеки, виходити на ринок з таким інноваційним продуктом і знаходити свого споживача. Усі перероблені нами яблука ми успішно продаємо не лише в Україні, але й за кордоном.

Основним замовником цього виду продукції, зі слів фахівця, є Німеччина та Австрія:

Читайте також:
В Україні – рекордно низькі ціни на яблука

Учора відправили останню експортну партію врожаю-2020 – до Німеччини. Я вважаю цей напрям досить успішним рішенням для фермерських господарств, які вирощують яблука. Таким чином працюючи з некондиційним продуктом, перетворюємо його в якісний товар, який знаходить свого покупця.

Виробнича потужність однієї машини – 800 кг/год. Виходячи з потужностей усіх ліній, які в підсумку очищене й порізане яблуко подають у тунель шокової заморозки, мінімальна партія, яку підприємство може прийняти від господарства, – 10 тонн.

Успіх цієї продукції гарантований, спектр потреб – широкий, і я думаю, що ми можемо не лише переробляти це яблуко, але й допомагати клієнтам знаходити свого кінцевого споживача, – підсумовує Костянтин Кузьменко. – Аналогічні західні компанії, які працюють у Польщі і Чехії, відчувають загрозу конкуренції з України, бо ми розвиваємось і рухаємося вперед. За оцінками експертів, ми посідаємо третє-четверте місце з експорту плодово-ягідної та овочевої продукції до Європи. Думаю, через три роки легко увійдемо в трійку лідерів, і наша продукція буде представлена в усій Європі і не тільки. Поряд з тим ми мріємо про якісне українське обладнання, яке зможемо купувати і тим самим підтримувати нашого виробника.

Компанія «Фруктона-ВН» заснована у 2016 році. Вона об’єднує 6 підприємств із вирощування, заготівлі та переробки фруктів і ягід. Має більш як 900 га плантацій (малина, ожина, суниця садова, лохина високоросла, порічки, яблука, сливи, вишні). Насадження сертифіковані під «Органік Стандарт», виробництво має європейський сертифікат харчової безпеки.

Одним із напрямків діяльності компанії є переробка. Її мета – допомогти сільгоспвиробнику зберегти урожай плодово-ягідної та овочевої продукції, переробити і вигідно реалізувати її в Україні й за кордоном. Компанія має багаторічний досвід роботи з європейськими покупцями, як підприємство переробної галузі. Вся продукція підприємства виробляється за європейськими стандартами якості, що підтверджено європейським сертифікатом харчової безпеки FSSC (TUV THURINGEN).

Читайте також:
Підприємство «Фруктона-ВН» запустило цех із виготовлення фруктових наповнювачів
Яблука у формі серця вирощують на Черкащині

Більше матеріалів читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *