Технологія як конкурентна перевага на ринку соків

 Технологія як конкурентна перевага на ринку соків

Кількість українців, які стежать за своїм здоров’ям і уважно читають склад продуктів харчування на етикетках, зростає з року в рік. Тому соки прямого віджиму – перспективна ніша на вітчизняному ринку, а розвиток культури споживання – потенціал для її розширення. Водночас на шляху до полиці перед виробниками стоять бренди-гіганти відновлених соків, малі обсяги та занизька обізнаність покупця. У ногу з розвитком цієї ніші крокує команда ТМ «Пан Недоба». ФГ «Пріма» з села Недобоївці з 2019 року виготовляє соки прямого віджиму з місцевих добірних яблук, якими багата Буковина. Якою вони бачать нішу зсередини і розвиток у ній крафтового виробництва, розповів Василь МАЙДАНСЬКИЙ – директор відділу виробництва ТМ «Пан Недоба».

ВІД ГУРТОВОГО «АГРОМАРКЕТУ» – ДО СОКІВ

ФГ «Пріма» – це молоде підприємство, але засноване досвідченою командою. Проєкт став новим напрямом у розвитку відомого на Чернівеччині «Агромаркету», який впродовж багатьох років забезпечує місцевих фермерів оригінальними ЗЗР та добривами. Відомим на всю країну його зробила ініціатива зі створення сільської яблуневої агломерації 2019 року. Так у Недобоївцях з’явився логістичний хаб з відбору яблук.

Водночас у «Агромаркеті» розмірковували над новим проєктом. І зважаючи на локацію в самому центрі українського садівництва, вирішили заснувати підприємство з виготовлення соків прямого віджиму.

Читайте також:
ТОП 10 соків України: продукція яких виробників стала найкращою за результатами Народної дегустації?

З’явилося багато питань: кого з постачальників обладнання обрати, з чого починати, куди рухатися? Працювали над концепцією протягом року, згадує Василь Майданський:

– Зрештою почали знайомитися з досвідом інших українських виробників соків, їздили на заводи австрійських виробників обладнання, дивилися його в роботі. Вивчивши нюанси, ми зупинили вибір на лінії від Kreuzmayr Maschinenbau GmbH. Компанія забезпечує своїх клієнтів інноваційними технологіями для виготовлення та упаковки. На заводі нас приймав особисто власник: розповідав, демонстрував, пояснював, як треба робити, а як не треба. Ці знання стали для нас фундаментальними.

Протягом 2020 року виробники роздали майже 10 тонн соку колегам, знайомим та друзям, щоб отримати фідбек і споживацьку оцінку. Станом на 2021 рік тут уже мають цікавий асортимент: 5 смаків соку та 7 видів пакування. Яблучний сік розливають у 3-літровий Bag in Вox і Super pouch на 3 та 1,5 л. Грушевий, апельсиновий, лимонний і грейпфрутовий розливають тільки у Bag in Вox.

Читайте також:
Переробний завод «Гадз». Найновіше обладнання для виготовлення якісних соків і пюре

ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО СПОЖИВАННЯ

– Згодом виявилося, що більшість українців не відрізняє відновлені соки, нектари тощо від соків прямого віджиму. Також ми з’ясували, що існує недовіра до вітчизняного виробника. Нас відразу питають: «Скільки туди даєте води, цукру?..» І класичне – про консерванти. Тобто людям важко віриться, що сік може виготовлятися з хороших яблук, у хорошій упаковці, продаватися за конкурентною ціною, – ділиться висновками спікер.

Середньостатистичний українець споживає в середньому 10 л соку на рік! В Америці ж середнє споживання соку на душу населення становить 50–53 л на рік, у Німеччині – 35–38 л, Польщі – 23–25 л. З іншого боку, щоб досягти показників Польщі, нам є куди рости.

Купівельна спроможність населення. У періоди спаду дешевші товари-замінники стають більш популярними. Наприклад, пляшка Кока-Коли 0,5 л коштує 12 грн, в той час як яблучний нектар такого ж об’єму коштує близько 15 грн, а сік – близько 23 грн. 98% всього ринку соків в країні розподіляють між собою 4 компанії: Sandora, Vitmark, Coca-Cola, «Ерлан». І тільки 2% залишаються виробникам соків прямого віджиму. В розрізі всієї країни це немало. Водночас і конкурувати з такими великими компаніями крафтові виробники поодинці поки не можуть.

Читайте також:
Як компанія «Агросвіт-СВ» успішно вирощує яблука та виготовляє соки прямого віджиму

МАРКЕТИНГ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЗБІЛЬШЕННЯ ПРОДАЖІВ

Що потрібно робити, аби соки продавались? Активно займатися розвитком культури споживання, маркетингом свого бренду й соків прямого віджиму в цілому, впевнений спікер. Шляхів декілька:

ЗМІ

Це різноманітні виступи та згадки на радіо, телебаченні, публікації в журналах. Варто використовувати кожну нагоду «засвітитися» на місцевих телерадіоканалах та у пресі.

Діджитал

Обов’язково – соціальні мережі: тут ви представляєте свій бренд, його легенду, знайомите споживача з корисним та смачним продуктом, зі своєю ТМ, виробництвом тощо, спілкуєтеся з людьми напряму. Ваші профілі в соцмережах та сайт – обличчя компанії! Дегустації біля місць продажів.

Акції та розіграші

Ми проводимо багато демонстрацій та дегустацій продукції біля партнерів, які продають наші соки. Приїжджаємо туди, презентуємо соки, пропонуємо людям скуштувати. Лише після того, як споживачі спробували сік, вони розуміють, що це якісний продукт.

Виставки, ярмарки

Маємо досвід участі в місцевих і столичних заходах. Тут також працює принцип, коли людина має можливість спробувати, розпитати всі нюанси у виробника, це – прямий контакт. Але після дегустації виникає логічне питання: де можна купити ваш сік? А невеличкий виробник має перелічити той десяток магазинів, з якими працює. І часто людям просто далеко або незручно туди добиратися. Тож виставки та ярмарки – дієвий маркетинговий інструмент, який має бути підкріплений широкою мережею торгових партнерів.

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *