У Британії фермери відмовляються закладати нові яблуневі сади
ТМ «Тростинка»: натуральні яблука для натуральних соків

Або Як у ПСП ім. Т. Г. Шевченка розвивають органічне садівництво та власну переробку
Органічна технологія в садівництві відрізняється від інтенсивної насамперед тим, що вона певною мірою обмежує використання препаратів для живлення та захисту. Відповідно, виростити ідеальне товарне сортове яблуко без зовнішніх дефектів стає складніше. Саме тому в органічному яблуневому саду за ідеальних умов кількість товарних яблук не перевищує 50 %. І це не означає, що інші 50 % несмачні чи непридатні для споживання, навпаки – вони такі, як у домашньому саду. Але оскільки покупець у виборі яблук керується саме їхнім зовнішнім виглядом, такі плоди він не купить. Тоді постає питання: що робити з тими яблуками, які непридатні для реалізації у свіжому вигляді? Відповідь одна – переробляти їх. Саме таким шляхом пішло приватне сільськогосподарське підприємство ім. Т. Г. Шевченка, що входить до складу компанії «Аснова Холдинг». Про особливості органічного садівництва та проблеми, які виникають під час переробки такої продукції та виготолення соків ТМ «Тростинка» журналу «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації» розповів генеральний директор ПСП ім. Т. Г. Шевченка Володимир МЕТЕЛЬСЬКИЙ.
Приватне сільськогосподарське підприємство ім. Т. Г. Шевченка, розташоване у Васильківському районі Київської області, було засноване ще в радянські часи. Але нова сторінка господарства розпочалася в 2014–2015 роках, коли воно увійшло до складу «Аснова Холдинг».
– Один з напрямів підприємства ім. Т. Г. Шевченка – органічне рослинництво. Загалом у нас в обробітку близько 2500 гектарів землі, з них 1100 гектарів органіки, а 1400 гектарів перебувають на шляху до органіки. Вирощуємо просо, сою, гречку, спельту, а також соняшник, кукурудзу та пшеницю, – розповідає Володимир Метельський.

Водночас на 25 гектарах росте 22 тисячі органічних яблунь. У господарстві кажуть, що це один з найбільших органічних яблуневих садів в Україні.
– Ділянка, на якій росте сад, відразу була органічною, тому ми продовжили дотримуватися цієї технології. Сорти яблук добирали імунні, не схильні до парші, а також ті, які придатні для вирощування в органічному методі. Зокрема, це сорти угорської селекції Рекарда, Ренора, Ред Топаз, Луна та Сіріус, – каже генеральний директор ПСП ім. Т. Г. Шевченка.
Яблуневому саду господарства вже 6 років, але лише цього року там відчули, що таке справжній промисловий урожай. Так, минулого року там зібрали приблизно 60– 70 тонн яблук, а цьогоріч – близько 200–250 тонн. Взагалі яблуневий сад ПСП ім. Т. Г. Шевченка повинен був вийти на промислове плодоношення ще 2 роки тому, зізнається директор з виробництва продукції органічного рослинництва ПСП ім. Т. Г. Шевченка Андрій ВДОВИЧЕНКО. Але через заморозки, які трапляються навіть у кінці травня, а також через досить тривалий добір оптимальних для нас технологій вирощування та занадто велике навантаження на імунні сорти, промислової врожайності в саду не могли досягнути.
Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Садівництво та Овочівництво. Технології та інновації» № 4-5 тут.
Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.
Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник», «Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).
Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.
Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com
Все буде Україна!