У Британії фермери відмовляються закладати нові яблуневі сади
ТОВ «Декор Агро»: працювати на випередження і перспективу. Як на Полтавщині виростили 100 гектарів взірцевого саду

У селі Піщане Кременчуцького району на Полтавщині є господарство «Декор Агро». Вже майже 10 років тут на благодатній землі вирощують саджанці яблуні, черешні, абрикосів та персиків, які згодом дають хороші врожаї. Для їхнього зберігання побудували холодильне плодосховище, а для збуту з місцевими підприємцями та супермаркетами налагодили потужну систему продажів. Створити якісний український продукт – головне завдання, яке ставить перед собою команда підприємства. Про те, як створити чітку технологічну інфраструктуру для того, щоб господарство функціонувало без збоїв, нашим читачам розповів головний агроном ТОВ «Декор Агро» Валерій СКРИПНІЧЕНКО.
РИНКУ ПОТРІБЕН ВИБІР
– Перші саджанці яблунь у саду висадили на підщепі ММ 106. Гарантовано здоровий посадковий матеріал яблунь, персиків та абрикосів компанія придбала в українських розсадниках «Надія Сад» і ДП «Голланд Плант Україна», черешню привезли з Мелітополя, – розповідає Валерій Скрипніченко. – Зробивши ставку на яблука, вирішили не обмежувати себе кількома сортами. Врахували потреби ринку й зупинились на сортах Айдаред, Голден Делішес Рейнджерс, Гала Венус, Чемпіон, Ред Джонапринц, Пінова, Моді, Фуджі, Джонаголд. Дерева посаджені смугами з різних сортів для хорошого перехресного запилення. Для висадки черешень ми обрали сорти Саміт, Сільвія, Світ Харт, Ерлі Стар – вони високоврожайні та смачні й уже цього року дали хороші плоди – 10 тонн з гектара. На Полтавщині немає таких великих садів, а отже, ми можемо максимально забезпечити попит на місцевому рівні на хороших умовах.
Увесь врожай на підприємстві збирають вручну та зберігають у холодильних камерах на 1500 тонн. Потім розвозять продукцію на оптові ринки, у місцеві мережі та супермаркети. Наразі компанія «Декор Агро» забезпечує свіжими фруктами лише внутрішній ринок, але зі збільшенням обсягів урожаю тут планують розвивати експортні напрямки.

Читайте також:
Технологія як конкурентна перевага на ринку соків
АГРОНОМІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ҐРУНТИ, ПОЛИВ І ЗАХИСТ
З часу заснування господарства модернізація процесу садівництва та впровадження сучасних технологій були в пріоритеті.
– У роботі з рослинами немає вихідних чи свят, – жартома каже агроном компанії. – Ми слідкуємо за кожним деревом щодня, починаючи з ранньої весни. На жаль, торік дуже тепла осінь та люті морози в середині зими стали причиною пошкодження садів і, відповідно, знищення майже всього врожаю персиків та абрикосів і частини черешні. Бруньки на деревах вимерзли ще до потепління, врятувати їх не вдалось. А от до весняних заморозків ми вже приготувались: працювали у садах кріопротекторами Квантум Амінофрост. Далі за схемою вносили стимулятори для збереження бруньки, а також мікро- та макроелементи, необхідні для розвитку дерев.
Валерій Скрипніченко розповідає, що захист саду – це системна і регулярна робота, яка має базуватись на фазах росту рослин, кліматичних умовах. Великих інтервалів у роботі з засобами захисту робити не варто, адже чіткий графік та робота на випередження обов’язково дадуть хороший результат.
Обробка і захист саду починаються з весни. Першими, зазвичай, проводять комплекс заходів проти шкідників, які зимують. У саду «Декор Агро» для цього застосовують мінеральні олії Оіл Протект із додаванням контактних мідьвмісних препаратів (Косайд), але з року в рік чергують діючі речовини. Також цього року спробували працювати з препаратом Квантум КопперФілд – отримали хороший результат.
Читайте також:
Яблуко в пріоритеті у садівничому господарстві «Голд Ромі», що на Буковині
Далі агроном рекомендує проводити обробки по фазах розвитку рослин з інтервалом 4–5 днів, враховуючи погодні умови. До цвітіння їх у саду господарства цьогоріч провели вісім.
– У період дощів, приміром, захищаємо яблуневий сад препаратом Делан. Зазвичай із ним працюємо три рази за вегетацію з інтервалом 4 дні, – резюмує експерт. – Далі починається захист рослин системними препаратами, один з яких – Хорус, ефективний при низьких температурах. Зі шкідниками ми почали боротись вже аж у фазі рожевого бутона, до того їх не було саме завдяки хорошій роботі мінеральної олії. Першим інсектицидом для боротьби зі шкідниками у нас був Енжіо – системно-контактний, надзвичайно потужний інсектицид, який містить дві діючі речовини. Препарат діє на багатьох шкідників і має побічну дію на дорослі стадії кліщів. На відміну від інших інсектицидів, ефективно працює при підвищених і низьких температурах та в посушливих умовах. Захисний період – більш як 20 днів. Контактна діюча речовина – лямбда-цигалотрин – проникає через кутикулу шкідників, спричиняючи їхню швидку загибель. Системна діюча речовина – тіаметоксам – протягом години потрапляє в рослину, де накопичується в точках росту, забезпечуючи тривалий захист усієї рослини.
Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.
Оформити передплату журналу «Садівництво і Виноградарство: Технології та Інновації» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net
Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.