Ціна на яблука буде висока, бо виросте мало якісних плодів?

 Ціна на яблука буде висока, бо виросте мало якісних плодів?

Таку думку висловив головний агроном компанії «Сади Дніпра» Ігор Бутковський в ексклюзивному коментарю проєкту «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації». Незважаючи на невтішні прогнози експертів і ситуацію, яка склалася на яблучному ринку України минулого року (та й складається вже цьогоріч), агроном вважає, що на внутрішньому ринку ціна на яблука буде гарна.

– Є декілька варіантів розвитку подій, але я думаю, що ціна на яблука буде гарна. Одна з причин цього  полягає в тому, що в Україну не будуть завозити яблука з Польщі чи інших країн через дорогу логістику. Тож наші садівники зможуть за кращою ціною продавати свій урожай, – каже Ігор Бутковський. – Окрім того, багато виробників цьогоріч не мали змоги доглядати за своїми садами, тож якісного яблука буде небагато, а придатного для переробки – навпаки.

Водночас агроном компанії «Сади Дніпра» вважає, що ціна яблук на експорт буде на такому рівні, як і зазвичай.

– Щодо експорту, то в нас є попередні домовленості, зокрема є навіть замовлення на Галу, яку ми невдовзі почнемо збирати, щоб відразу її відправляти. Плануємо з наступного тижня починати збір (кінець серпня – початок вересня – прим. ред.). Розмір яблук уже гарний, забарвлення також, але яблука ще тверді, адже крохмаль поки що недостатньо розпався на цукри. Тому чекаємо ще декілька днів і будемо збирати й експортувати, – каже Ігор Бутковський.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Думка виробника: орієнтуватися треба на переробку заморожування

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *