Виробництво горіхів у світі зменшується?

 Виробництво горіхів у світі зменшується?

Упродовж останніх трьох років рівень виробництва та вирощування горіхів у світі не просто уповільнюється, а й навіть знижується. Такі дані наводить щорічний статистичний довідник INC NUTS & DRIED FRUITS STATISTICAL YEARBOOK за 2022/23 роки, який оприлюднила Міжнародна рада з горіхів і сухофруктів. Так, судячи з офіційних даних ІNС, світове виробництво та вирощування горіхів знизилося з 5,4 мільйона тонн горіхів у сезоні 2020-2021років до 5,3 мільйона тонн у сезоні 2022-2023 років.

Водночас також варто зазначити, що впродовж останнього десятиріччя світове виробництво горіхів демонструвало тенденцію до зростання.

Читайте також: Як успішно вирощувати фундук та мигдаль? Дізнайтеся на міжнародній спеціалізованій конференції в Кам’янці-Подільському 1 червня

Так, з п’яти перших основних груп горіхів, що практично складають все світове горіхове виробництво (мигдаль, горіх волоський, кеш’ю, фісташка, фундук), найбільше знизилося виробництво мигдалю (з 1,7 мільйона тонн у сезоні 2020-2021 років до 1,4 мільйона тонн у сезоні 2022-2023 років) та фісташки (з 1 мільйона тон до 0,7 мільйона тонн відповідно).

– При цьому зупинилося вирощування кеш’ю. Поки що тільки фундук і горіх волоський показують збільшення виробництва та вирощування, – написав на своїй сторінці президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін. – Але останні три роки (два позаминулі роки «ковідні» та війна, розпочата агресором в Україні) відзначилися зниженням купівельного попиту на горіхи в країнах Європейського Союзу та інших, що вплинуло на поступове зниження попиту на горіхи в ці роки.

Читайте також: Соки, чипси та пюре «Гадз» виходять на ринок Сполучених Штатів Америки

Вийшов друком новий випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації»

Прибутковий бізнес у садівництві з вирощування зерняткових культур: досвід, поради, лайфхаки

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *