Господарство з Черкащини подвоює площі зі спаржею

 Господарство з Черкащини подвоює площі зі спаржею

У селі Мошни Черкаської області збирають перший врожай спаржі. У 2023 році цією культурою консультант-овочівник Павло Булгаков засадив 6 гектарів. А цього року планують засадити 13 гектарів на іншій ділянці, повідомляє «Суспільне Черкаси». 

У 2024 році сезон збирання розпочали раніше, ніж очікували, адже за теплої погоди рослина росте швидко. Щодня збирають 500 кілограмів урожаю.

– Коли була температура 27-28 оС, то наростання спаржі сягало десяти сантиметрів. Тобто, якби було зараз тепло, наприклад, пагін завтра був би готовий до зрізу»,– пояснив керівник проєкту з вирощування спаржі Павло Булгаков. 

За його словами, він надавав консультації зі зберігання одній з компаній у Черкаській області і  запропонували залишитися в команді, щоб вигадати якийсь проєкт. Саме так виникла пропозиція реалізувати проєкт спаржі.

Павло Булгаков розповідає, що цього року отримають близько 30% від номінальної врожайності спаржі, наступного – 70-80% і вже на третій рік – 100% урожайності, яка сягатиме близько 6 т/га.

Читайте також: Україна знову встановила рекорд вартості експорту органічної продукції

Журнал «Садівництво»

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *