Цьогоріч черешня не дала того прибутку, на який очікували українські фермери
В Україні виготовили першу промислову партію горіхової органічної олії
«Агрофірма «Світанок» (Харківська область) виробила першу в Україні органічну горіхову олію, яка виготовлена в повністю органічному виробничому ланцюжку: органічний горіховий сад – органічний виробник олії. У ДП «Укрметртестстандарт» проведені необхідні випробування та отримані висновки. Про це розповів президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін у фейсбуці.
– Фахова садівнича команда агропідприємства вирощує найбільший північний горіховий сад серед промислових горіхових садів в Україні загальною площею 175 га, оскільки знаходиться сад у критичній зоні горіхового промислового садівництва. Використовуючи сучасні технології вирощування, новаторські агроприйоми, накопичуючи власний досвід, сьогодні сад в Богодухівському районі Харківської області з площею 103 га волоських горіхів та 72 га фундука просто зразковий, з ефективними технологіями, з впровадженими інноваційними знахідками практиків, – написав Геннадій Юдін.
Він додає, що горіхово-фундуковий сад агрофірми «Світанок» використовує технології органічного садівництва, закінчивши 2022 року органічну сертифікацію згідно з вимогами європейського сертифікаційного органу Organic Standart, чим наразі додав собі статус найбільшого органічного горіхового саду в Україні.
Господарством було прийнято рішення про подальший розвиток переробки горіхів — створення коопераційного виробничого ланцюжка з виробництва органічної горіхової продукції. До виробничого горіхового ланцюжка було задіяне підприємство з виробництва олії — ТОВ «М «ПЛЮС ГРУП» (м. Київ), яке теж має сертифікацію Organic Standart та вже багаторічний досвід олійного виробництва з різних сільгоспкультур та експорту олії. Саме на потужностях цього підприємства була вироблена перша промислова партія органічної олії з волоського горіха.
– Наразі перша партія олії агрофірми «Світанок» починає свій шлях до столу українського споживача. У подальших планах – експорт органічної горіхової олії, – зазначив Геннадій Юдін.
За його словами, поки що на світовій горіховій мапі Україна є постачальником сировинного волоського горіха. Тому диверсифікація горіхового сировинного експорту та загалом горіхового виробництва (вирощування) в Україні, переформування світового бачення України як сировинного горіхового центру – сьогодні найактуальніше завдання.
Читайте також: Гранти для переробних підприємств: що треба знати виробникам?











