У Британії фермери відмовляються закладати нові яблуневі сади
VORAN: інноваційне обладнання для успішного бізнесу

Щороку світовий ринок переробки овочів та фруктів стає все потужнішим: зростають обсяги заморожування, виробництва напівфабрикатів, плодоовочевих продуктів та іншої продукції з доданою вартістю. З огляду на це постійно зростає й попит на високоякісне обладнання для переробки від сучасних виробників. Адже кінцевий результат суттєво залежить саме від якості устаткування та досконалості технологічних процесів. Сучасність, широкий асортимент, надійність – усі ці характеристики притаманні обкладанню для виробництва соків прямого віджиму від австрійської компанії VORAN Maschinen GmbH – європейського лідера у цьому сегменті. Компанія працює на цьому ринку уже понад шістдесят років, і досвід її партнерів, які багато років поспіль успішно працюють на цьому обладнані, засвідчує низку його переваг, зокрема компактність та максимальну зручність у використанні й обслуговуванні. Бо вже багато десятиліть фахівці компанії орієнтуються передусім на потреби клієнтів і визначають тренди на ринку такого устаткування.
ДОСКОНАЛІСТЬ НА КОЖНОМУ ЕТАПІ
Процес роботи ліній з виробництва соків прямого віджиму від VORAN максимально простий та зрозумілий навіть для виробників-початківців. Спочатку сировину миють та подрібнюють, згодом її пресують. Свіжовичавлений сік потрапляє до центрифуги, де від нього відділяється осад, після чого отриманий продукт піддається пастеризації та розливу в гарячому вигляді у ємності, в яких напій потрапить до споживача.
Для забезпечення кожного з етапів технологічного процесу виробництва соків прямого віджиму компанія VORAN пропонує інноваційне обладнання, що забезпечує чітке виконання усіх завдань – від інспектування сировини до розливу готової продукції.
Інспектування та відбір ягід і фруктів. Цей етап важливий, оскільки визначає безперебійність роботи лінії, а також якість кінцевого продукту.
Переробка сировини. Відібрану та підготовлену сировину миють, подрібнюють, за необхідності звільняють від кісточок. Обладнання залежить від різновиду продукції. Для цього компанія пропонує використовувати автоматичні мийно-дробильні установки різних видів. Для ягід та кісточкових фруктів застосовується стрічкова подача, для твердих зернятковмісних фруктів, як яблуко чи груша, – шнекова. Для переробки плодів з кісточками передбачене устаткування для відділення кісточок від ягід – кісточкоочищувачі.
Фільтрація. Сік фільтрують у проміжних ємностях. Процес фільтрації відбувається в центрифугах, що дає змогу відділити тверді частки та осад із фруктових та овочевих соків.
Пресування. Передбачає механічний вплив для витискання вологи з плодів. Для витискання соку компанія пропонує гідравлічні та стрічкові преси. Вони надійні і водночас прості у використанні.
Пастеризація. Термічна обробка на обладнанні від VORAN відбувається за температури близько 80 °С. Це дає змогу не використовувати жодних консервантів і зберігати максимум корисних натуральних речовин. Термін зберігання, залежно від паковання, становить до 2 років. Тобто фактично споживач отримує сік-фреш, який пройшов лише термічну обробку задля тривалішого зберігання. Консервування відбувається виключно шляхом термічної обробки з негайним закриттям тари після гарячого розливу.
Пакування. Для розливу соку до ємностей bag-in-box та скляної тари об’ємом від 0,25 до 2 літрів оптимально використовувати на півавтоматичні установки. В пакетах bag-in-box сік може зберігатися зазвичай до 12 місяців.

ТВОРИТИ НОВЕ І БУТИ ПОЗА КОНКУРЕНЦІЄЮ
Виробництво соків – справа творча. В процесі можна експериментувати, поєднуючи смаки, й отримати «на виході» справді унікальний продукт. Обладнання від VORAN дає змогу виготовляти оригінальні мікси різними методами. При цьому однією з найголовніших переваг інноваційного обладнання від VORAN є нетривалий контакт соку з повітрям в процесі виробництва, завдяки чому не відбувається його окислення. Тож сік максимально зберігає корисні властивості та має апетитний вигляд.
Ще одна беззаперечна перевага устаткування – безперебійність роботи усієї виробничої лінії. Фахівці компанії постійно працюють над вдосконаленням популярного серед виробників соку обладнання. Інженери компанії свідомі того, що досконалості немає меж, тому постійно відбуваються розробки принципово нового устаткування – із врахуванням запитів партнерів та нових тенденцій. І з часом ці тенденції стають стандартами у сфері, яку багато років успішно презентує VORAN. Натомість споживачі, обираючи інноваційне обладнання, отримують конкурентну перевагу.
Увесь комплекс устаткування, на якому овочі проходять шлях від сировини до повністю готового продукту, поставляється на виробництво одним комплектом. Залежно від типу ліній, їхня продуктивність становить від 300 до 2000 літрів соку на годину. Завдяки модульності комплексних ліній з переробки фруктів їх можна монтувати у невеликих приміщеннях та легко адаптувати для різноманітних потреб і спеціалізацій. VORAN Maschinen GmbH пропонує партнерам обладнання у межах інноваційної системи «один цех», що дає змогу суттєво зменшити витрати замовника і створити комфортні та зручні умови виробництва. Можна встановити нові лінії, а можна і переобладнати ті, що вже працюють протягом певного часу. Незмінно якісне фірмове обслуговування техніки дає змогу виробникам не перейматися технічними питаннями, а присвятити максимум часу розвитку виробництва та творчим знахідкам.
Фахівці компанії завжди забезпечують високу якість монтажу устаткування. Особливу увагу звертають і на безпеку в процесі експлуатації обладнання.
Важливим фактором успіху є ретельна гігієна виробничого приміщення та обладнання. До того ж кінцевий продукт не буде ідеальним без високоякісної сировини та досконалої рецептури.
Нині компанія успішно виконує важливу місію, допомагаючи українським підприємствам виробляти якісний сік на інноваційному обкладанні. Виробництво натурального продукту може відкрити для невеликих підприємств шлях до успішного бізнесу. Адже його перспективи беззаперечні і з огляду на прагнення людей споживати соки з сировини, яка росте у їхньому регіоні, і зважаючи на тяжіння до натуральної та корисної продукції. Тому обладнання від компанії VORAN є запорукою успішного розвитку виробництва соків прямого віджиму.
Компанія Voran, представництво в Україні:
вул. Предславинська, 30, оф. 17. 0315, Київ.
Тел. +38 (067) 446-99-73, тел./факс: (044) 528-92-71. e-mail: voran.kiev@gmail.com.

Безкоштовно завантажити випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Технології та інновації» № 3 можна тут.
Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.
Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).
Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.
Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com
Все буде Україна!